(0216) 641 63 18
tren
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Araç Takip Sistemi Faydaları

23 Ağustos 2019
8.096 kez görüntülendi
Araç Takip Sistemi Faydaları

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ FİYATLARI İÇİN FİRMAMIZI  ARAMANIZ YETERLİDİR                    

                0216 641 63 18 – 19

Rekabet şartlarının ağırlaşmasıyla karlılık oranı gün geçtikçe azalan şirketler, tasarruf için farklı çözüm yolları geliştiriyor.

Maaşlarıyla, firmaların maliyet kaleminde önemli bir yer tutan çalışanların ve firma araçlarının  verimliliği ,firmaların karlılığında önemli rol oynamaktadır.

Uydudan araçların takibini sağlamak amacıyla geliştirilen sistemler artık sadece araçların giderlerini kontrol etmeyi değil,çalışanların verimliliğini ölçmek için de kullanılıyor.

Günümüzün değişen rekabet şartlarında, CRM olgusuna değer veren firmlar, bunu sağlamak amacı ile oldukça önemli teknolojik hizmet ve sistemler satın almakla bir adım önde olmaya çalışıyorlar.

Özellikle bilişim teknolojileri , firmalara bu alanı yönetmek için çok farklı otomasyon seçenekleri sunuyor.Uydu aracılığıyla taşıtların yer tespitini yapabilen araç takip sistemleri, sadece araç filolarının takibi ni değil aynı zamanda müşterilerin de analizlerini yapabilmek için bu sistemi kullanan firmalara avantajlar sağlıyor.Yer tesbitinde çalışanınızın müşterilerde geçirmiş olduğu süre ile yapmış olduğu karlılık oranı sizin değerlendirmenize kalmıştır.

Sektörün öncü ve lider firmalarından biri olan Turuncu Grup a bağlı  AKS Araç Kontrol Sistemleri harita üzerinde işaretlenebilen müşterilerin konumları sayesinde pazarlama veya hizmet noktalarının farklı analizlerini yapabiliyor.Hangi aracın ne zaman gittiği ne kadar süre kaldığı gibi bilgiler ışığında o noktadaki müşterinin analizi yapılabilir.

Araç takip sistemi taktırmanızın adını şöylede koyabiliriz.Firmanız çalışanlarınızı ve araç larınızı kontrol eden kontrol memuru

 

GEREKSİZ GEZİ VE İZİNSİZ KULLANIMI SINIRLAMA

Araç takip sistemi olan araç ların  takip edildiğini öğrenen sürücüler rota dışı kullanımı sınırlıyor ve öğlen yemeklerini gereksiz yere uzatmalarını engelliyor.Bazen yemek yemek için eve gitmeyi düşünenler araç larının takip edilmesi nedeniyle rota dışı olacağından bu tarz düşünceyi de uygulayamıyorlar.Mesai dışı kullanım firma bilgisi adı altında gerçekleşebilir.

özetlemek gerekirse aks araç takip sistemi ni kullanan bir firma yatırımının geri dönüşümü bir yıl için 3 katı veya daha fazladır.

Araç Takip  Sistemleri, Türkiye’de 1990’lı yılların sonunda öncelikle büyük filolara sahip lojistik şirketleri tarafından kullanılmaya başlandı. Nakliye, kargo, perakende firmaları bu sistemi filolarındaki araçlara taktırdı.

İlk etapta yabancı şirketlerin ürünlerinin kullanıldığı pazarda ilk yerli araç takip sistemi cihaz üretimi 2001’de gerçekleştirildi. Türkiye ekonomik açıdan geliştikçe, cihazları üreten yerli firmaların sayısı da hızla çoğaldı.

Yabancı ülkelerde üretilen cihazların yazılımlarının Türkiye’deki yazılım altyapısına uygun hale getirilmesinin güçlüğü sebebiyle pazarın tamamına yakınında hakimiyet sağlayan yerli üreticiler

cihazın kullanım alanını farklı sektörlere de uygun hale getirdi. Sistem, personel takibi, güvenlik, iş takibi hatta yakıt kontrolü için de kullanılmaya başlandı.

Bu durumun farkında olan  firmaların verimliliğine olumlu etkileri görülen sistem sayesinde pek çok firma bu sistemlerini yapılarının değişmez parçaları haline getirdi.

Büyüklerimizin seneler öncesinden söylemiş oldukları çok anlamlı sözler vardırki;kulağımıza küpe olsun

komşu komşunun eşeğini şarkı söyleyerek aramış.

şimdiki zamanda kaybolan aracımızı komşuya emenet etmeyelim.

araç takip sistemi nde kaybolan araç belkide işverenlerin faydasına olan unsurlardan birisi olamayabilir, nedenmi?

Benim aracım ful kaskolu ,araç kaybolursa kasko yenisini verir.derler………

Yalnız araç ın kaybolması değil maksad,

Firmanızı kurmuşsunuz; ne emeklerle,onun zorluğunu yanlızca siz bilirsiniz.

Bu firmayı ve bazı görevleri belli kademelerle birilerine emenet ederek büyümeye çelışıyordunuz

Bu emenet etmiş olduğunuz kişilerin,emanete nasıl davrandığını,neler yaptığını kontrol etmeniz şirket menfaatinedir.

Araç takip sistemi ile yakıt tüketim bilgisi alarak araç ınızın gün içerisinde TL cinsinden tüketimini öğrenip tasarruf edebilirsiniz.

Her şeyden önemlisi araç ınızı yıpranmaktan korumak, kontrol altında tutmak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :Araç takip sistemi faydaları, araç takip sistemi, Sistem,  personel takibi,  güvenlik,  iş takibi, yakıt kontrolü, yakıt tüketim bilgisi, araba, takip, sistem, en ucuz araç takip sistemi, gprs, gps, araç kontrol sistemi, araç takip sistemi, araç, takip, sistem, fayda, ucuz, aks araç takip sistemi

 

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Araç Takip Sistemleri AKS Hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1